Darmowy Ebook "Nauka Bogacenia SIę" - Wallace D. Wattles

.

Występujący w bestsellerowej książce “The Secret” Wallace D. Wattles przez całe życie był studentem prawam sukcesu, które znalazł w dziełach wielkich filozofów świata. Następnie zamienił swój życiowy wysiłek w tę prostą, smukłą książkę – tom, który ślubował, że zastąpi biblioteki filozofii, duchowości i samopomocy, aby osiągnąć jeden konkretny cel: życie w dobrobycie. Wattles opisuje konkretną naukę o przyciąganiu bogactwa, zbudowaną na fundamencie jednej nadrzędnej idei: “Istnieje myślenie, z którego wszystko powstaje… Myśl, w tej substancji, wytwarza to, co jest wyobrażone przez myśl”. W siedemnastu krótkich, bezpośrednich rozdziałach Wattles pokazuje, jak korzystać z tej idei, jak pokonywać bariery w jej stosowaniu i jak pracować z bardzo bezpośrednimi metodami, które budzą ją w twoim życiu. Dalej wyjaśnia, jak tworzenie, a nie konkurencja, jest ukrytym kluczem do przyciągania bogactwa, i jak twoja moc bogacenia się podnosi wszystkich wokół ciebie. Nauka o bogaceniu się kończy się rzadkim esejem Wattle’a “How to Get Want You Wantles” – genialnym odświeżaczem jego praw tworzenia bogactwa.

Córka Wattles’a, Florence A. Wattles, opisała życie swojego ojca w “Liście”, który został opublikowany wkrótce po jego śmierci w magazynie New Thought Nautilus. Nautilus drukował wcześniej artykuły Wattlesa w prawie każdym numerze. Florence Wattles napisała, że jej ojciec urodził się w USA w 1860 r., otrzymał niewiele formalnego wykształcenia i dorastał w rodzinie wykluczonej ze świata handlu i dobrobytu.

Według spisu powszechnego USA z 1880 roku, Wallace mieszkał z rodzicami na farmie w Nunda Township, hrabstwo McHenry w stanie Illinois i pracował jako robotnik rolny. Jego ojciec jest wymieniony jako ogrodnik, a matka jako “prowadząca dom”. Wallace jest wymieniony jako urodzony w Illinois, a jego rodzice jako urodzeni w Nowym Jorku. Żadne inne rodzeństwo nie jest zapisane jako mieszkające z rodziną. Według spisu powszechnego z 1910 roku, Wattles zmienił pisownię swojego nazwiska z Walters na Wattles. Był wtedy żonaty z Abbie Walters, 47 lat. Mieli trójkę dzieci: Florence Walters, 22, Russell H. Walters, 27, i Agnes Walters, 16. Pokazuje to również, że w tym czasie matka Wallace’a, Mary A. Walters, mieszkała z rodziną w wieku 79 lat.

Florencja napisała, że “zarabiał dużo pieniędzy i miał dobre zdrowie, z wyjątkiem jego skrajnej kruchości” w ciągu ostatnich trzech lat przed śmiercią. Wattles zmarł 7 lutego 1911 r. w Ruskin, w stanie Tennessee, a jego ciało zostało przewiezione do domu w celu pochówku do Elwood w stanie Indiana. Na znak szacunku przedsiębiorstwa zamknięte w całym mieście na dwie godziny po południu jego pogrzebu.

Jego śmierć w wieku 51 lat została uznana przez córkę za “przedwczesną”; w poprzednim roku wydał nie tylko dwie książki (The Science of Being Well i The Science of Getting Richting), ale także kandydował na urząd publiczny.